ابرهای زیادی از دود مسافرتی به سلامت مردم در هزاران مایل دورتر از آتش سوزی آسیب می رسانند


ابرهای زیادی از دود مسافرتی به سلامت مردم در هزاران مایل دورتر از آتش سوزی آسیب می رسانند
برای دومین سال پیاپی ، آتش سوزی های عظیم ابرهای دودی را ایجاد می کند که به اندازه کافی بزرگ هستند تا آب و هوای خود را تولید کنند ، کل قاره ها را بپوشانند و آسمان های دور را نارنجی یا خاکستری کنند.
دود ناشی از آتش سوزی در غرب ایالات متحده ، کانادا ، یونان ، ترکیه ، ایتالیا ، اسپانیا ، الجزایر و سیبری – در واقع آنقدر زیاد است که فضانوردان ایستگاه فضایی می توانند آن را ببینند. آتش سوزی در کالیفرنیا و اورگان آسمان را تیره کرده و منجر به هشدارهای مربوط به کیفیت هوا در شهرهای نیویورک و بوستون شده است ، مانند تابستان گذشته. آتش سوزی های سیبری ، ابرهای دود و خاکستر را به قطب شمال ، نزدیک به 2000 مایل ، و سپس به سمت کانادا و گرینلند فرستاده است.
دود غلیظ آتش دیکسی ، همانطور که از ایستگاه فضایی بین المللی در 4 اوت 2021 مشاهده شد. ناسا/JSC هر بار که آتش بزرگی می سوزد ، دود آن می تواند در جو بالا برود ، جایی که بادها می توانند آن را گرفته و برای هزاران نفر حمل کنند. مایل تا برخورد با سیستم آب و هوایی که آن را به سمت عقب هل می دهد. آن زمان است که خطری برای سلامتی ایجاد می کند. بسیاری از مردم آتش سوزی را یک مشکل محلی می دانند – برای مردم یونان یا کالیفرنیا خطری است ، اما نه برای خود آنها. به گفته جسی برمن ، اپیدمیولوژیست محیط زیست ، این اشتباه است.
برمن به اینسایدر گفت: “هر یک از این رویدادهای آتش سوزی فرصتی است تا آن دود مسافت های طولانی را طی کند و نه تنها بر افراد نزدیک ، بلکه بر افراد بسیار دور تأثیر بگذارد.” “افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که از کیفیت هوای نسبتاً خوبی برخوردار هستند ، ناگهان در معرض سطحی از آلودگی قرار می گیرند که چندین برابر بیشتر از حد معمول است و در سطوحی که برای سلامتی بسیار مضر است.”
به گفته برمان ، این ابر ابرهای دود در سفر جهان ممکن است به یک رویداد معمولی و سالانه تبدیل شوند-“اگر نه چندین بار در هر سال”.
انتظار می رود تغییرات آب و هوایی منجر به آتش سوزی های مکرر ، بزرگتر و شدیدتر در دهه های آینده شود. گزارش جدیدی از هیئت بین دولتی سازمان ملل متحد درباره تغییرات آب و هوا هشدار می دهد که “آب و هوای آتش” احتمالا تا سال 2050 در آمریکای شمالی ، آمریکای مرکزی ، بخشهایی از آمریکای جنوبی ، مدیترانه ، جنوب آفریقا ، شمال آسیا ، استرالیا و نیوزلند افزایش می یابد. این بدان معناست که روزهای بیشتری وجود دارد که شرایط گرم ، خشک و بادی به اندازه کافی برای تحریک و حفظ آتش سوزی است.
دود آتش سوزی مجسمه آزادی را پوشانده است ، همانطور که از بروکلین ، نیویورک ، 21 ژوئیه 2021 دیده شده است. Brendan McDermid/Reuters میزان سوخت موجود برای سوزاندن در آن مکانها – پوشش گیاهی خشک – نیز به دلیل افزایش دما باعث ایجاد هوا می شود. جذب رطوبت بیشتر و ایجاد خشکسالی بیشتر.
برمن گفت: “وقتی این رویدادها صدها یا هزاران مایل را طی می کنند ، همه در معرض خطر هستند.” “مهم نیست کجا زندگی می کنید. شما نیز مانند دیگران می توانید تحت تأثیر این رویدادها قرار بگیرید.”
ذرات موجود در دود آتش سوزی می توانند ریه ها ، قلب و سیستم ایمنی شما را تحت فشار قرار دهند. دود ناشی از بوتلگ در پشت شهر Bonanza ، اورگان ، 15 ژوئیه 2021 افزایش می یابد. فرمان حادثه آتش سوزی Bootleg از طریق AP هر کجا که می رود ، دود آتش سوزی هوا را با میکروسکوپی پر می کند ذرات از مواد سوخته و واکنشهای شیمیایی ناشی از آن.
این ذرات که با نام PM2.5 شناخته می شوند ، بیش از 2.5 میکرومتر عرض ندارند (این حدود 30 برابر کوچکتر از موی انسان است) و به آنها اجازه می دهد تا به عمق ریه های شما نفوذ کرده و وارد جریان خون شما شوند. وقتی این ذرات را استنشاق می کنید – مانند میلیون ها نفر در سال گذشته – می توانند به مخاط ریه های شما آسیب برسانند و باعث التهاب شوند.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری هشدار می دهد که دود می تواند “شما را بیشتر مستعد ابتلا به عفونت های ریوی” از جمله COVID-19 کند ، زیرا هرگونه نقص در پوشش ریه ها فرصت بیشتری برای نفوذ ویروس را فراهم می کند.
تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که دود در جمهوری ساخا (یاکوتیا) در شرق روسیه در 8 آگوست 2021 منتشر شده است. رصدخانه زمین ناسا/جاشوا استیونز در واقع ، یک مطالعه اخیر حدود 19000 مورد COVID-19 در سواحل غربی را با دود آتش سوزی تابستان گذشته مرتبط کرد. به این مقاله که هفته گذشته منتشر شد ، بین سطوح بالای آلودگی PM2.5 و افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در شهرستانهای سراسر کالیفرنیا ، اورگان و واشنگتن ارتباطی نشان داد.
کارشناسان به همان اندازه مشکوک بودند. تحقیقات قبلی قبلاً نشان داده بود که دود آتش سوزی مردم را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر می کند. در کوتاه مدت ، دود می تواند چشم ها و ریه ها را تحریک کند و حتی در افراد سالم باعث خس خس سینه ، سرفه یا مشکل در تنفس شود. مطالعات طولانی مدت آلودگی PM2.5 را با افزایش خطر حمله قلبی ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی و مرگ زودرس مرتبط کرده است. ذرات PM2.5 همچنین می توانند سیستم ایمنی بدن را مختل کنند ، احتمالاً با از کار انداختن سلول های ایمنی در ریه ها.
دود آتش سوزی می تواند شدیدترین تأثیرات را بر افرادی که از قبل در معرض ابتلا به COVID-19 هستند ، بگذارد: افراد مسن ، کودکان (بسیاری از آنها در برابر ویروس کرونا واکسینه نشده اند) و افراد مبتلا به آسم یا بیماری مزمن ریوی.
در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.