ویروس کر


ویروس کرونا برای همیشه باقی خواهد ماند. برای عادی جدید آماده شوید.
با نزدیک شدن به دومین سال شیوع بیماری همه گیر ، ویروس کرونا تبدیل به دشمنی سخت تر شده است.
جهش های متعددی که دانشمندان در انواع سریع گسترش یافته اند نگران کننده هستند. آنها نگرانی هایی را ایجاد می کنند که این گونه ها مسری تر باشند یا بتوانند حداقل تا حدی از حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها و عفونت های قبلی فرار کنند.
بگذارید واضح باشیم: هیچ کس نمی داند مرحله بعدی همه گیری چگونه پیش خواهد رفت. آیا گونه جدیدی در حال حاضر بدون تشخیص گسترش یافته یا در گوشه ای کمین کرده است؟ این واکسن ها در دراز مدت چقدر مثر خواهند بود؟ و دقیقاً چه زمانی می توانیم به بازگشت به مدارس و ادارات فکر کنیم یا دوباره با اقوام مسن گرد هم بیاییم؟
برخی از کارشناسان ارشد بیماری های عفونی کشور در ارائه پیش بینی ها تردید دارند.
دکتر لری کوری ، ویروس شناس در مرکز تحقیقات سرطان فرد فرد هاچینسون ، به اینسایدر گفت: “اولین بدیهی بیماری های عفونی: هرگز عامل بیماری زا خود را دست کم نگیرید.”
علیرغم این عدم قطعیت ، اکثر دانشمندان یک حقیقت تاسف بار را پذیرفته اند: احتمالاً ویروس کرونا برای همیشه بخشی از زندگی ما خواهد بود ، اگرچه مرحله همه گیری در نهایت پایان می یابد. بهترین امید ما این است که به یک بیماری خفیف و شبیه آنفولانزا تبدیل شود تا تهدیدی کشنده و طولانی مدت.
در اینجا ، ما عوامل کلیدی را تعیین می کنیم که می تواند تعیین کند که روند همه گیری چگونه طی می شود. برخی از مهمترین س questionsالات بی پاسخ بستگی به این دارد که در آینده چه اتفاقی می افتد و اینکه واکسیناسیون و ایمنی چگونه می توانند سرعت خود را حفظ کنند.
بیشتر بخوانید: بعد از واکسن های کووید -19 چه پیش می آید؟ در اینجا آخرین 11 برنامه برجسته است.
قبول کنید: ویروس کرونا اینجاست تا بماند برخی از سالن های ورزشی در طول همه گیری بازگشایی شدند و مردم را ملزم کردند که قرار ملاقات بگذارند ، ماسک بزنند و 6 فوت فاصله داشته باشند. Getty Images چهار کروناویروس انسانی دیگر در حال حاضر در جمعیت ما بومی هستند ، بدین معنی که دائماً در گردش هستند اما به قله های سطح همه گیری نمی رسند. در بیشتر موارد ، این ویروس ها فقط علائم خفیف مرتبط با سرماخوردگی را ایجاد می کنند.
دانشمندان همیشه از این می ترسیدند که ویروس کرونا جدیدی به وجود بیاید که کشنده تر باشد اما هنوز بسیار قابل انتقال است.
SARS-CoV-2 را وارد کنید.
دکتر بکی اسمیت ، متخصص بیماری های عفونی در دوک هلث می گوید: “می توان گفت که نمی خواهیم آن را به طور کامل ریشه کن کنیم.” “افراد زیادی در جهان به آن مبتلا هستند. در انتقال آن بسیار کارآمد است.”
این ویروس همچنین انسان زنده است ، به این معنی که می تواند بین حیوانات و انسانها به جلو و عقب بپرد. حتی اگر بتوانیم SARS-CoV-2 را در انسان ها ریشه کن کنیم ، حیوانات می توانند یک عفونت مشابه را دوباره به جمعیت ما وارد کنند-شاید با یک جهش حتی کشنده تر.
تا به امروز ، آبله تنها بیماری عفونی است که تا کنون در انسان ریشه کن شده است. مخزن حیوانی ندارد ، بنابراین برای زنده ماندن باید از انسان به انسان سرایت کند.
یک مطالعه اخیر نشان داد که SARS-CoV-2 به احتمال زیاد در عرض پنج تا 10 سال بومی می شود و در نهایت شبیه سرماخوردگی معمولی است که افراد را در دوران کودکی آلوده می کند. این سناریو بر این عقیده است که موارد کودکان خفیف باقی می مانند. اگر جهش جدیدی ویروس را در کودکان کشنده تر کند ، ممکن است واکسن کرونا برای جوانان مورد نیاز باشد ، مانند واکسن فلج اطفال یا سرخک.
با این حال ، مایک استرلهم ، متخصص برجسته بیماری های عفونی ، گفت که در دسترس قرار دادن واکسن سالانه کرونا برای همه افراد روی زمین تقریبا غیرممکن است.
استرولم ، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست های بیماریهای واگیر در دانشگاه مینه سوتا ، در مورد این ویروس گفت: “این برای همیشه با ما خواهد بود.” “این چیزی است که ما نمی توانیم آن را از انسان ها محو کنیم.”
انواع جدید ، سازندگان واکسن را مجبور به تغییر استراتژی می کند یک دانشجوی مهندسی شیمی با آزمایش مربوط به تولید واکسن کروناویروس در 24 مارس در بلو هوریزونته ، برزیل کار می کند. پدرو ویللا/گتی ایماژ هنگامی که اولین واکسن های Pfizer و Moderna در سال گذشته برای استفاده اضطراری مجاز شدند ، این امیدواری واقعی وجود داشت که بتوانند همه گیری را از بین ببرند. عکسبرداری بیش از 90 م –ثر بود – یک دستاورد خیره کننده – و محافظت زیادی در برابر علائم خفیف ، متوسط ​​و شدید ایجاد کرد.
در حال حاضر هدف برای واکسن ها ساده تر شده است: بدترین پیامدها را کور کرده ، از مرگ و میر و ماندن در بیمارستان جلوگیری می کند.
“من دیدم که زبان در حال حاضر از” ما به مصونیت گله ضربه می زنیم “به” هی ، ما چیزی خواهیم داشت که ما را به حالت عادی برمی گرداند ، از این نظر که بیمارستان های ما دبورا فولر ، میکروبیولوژیست و محقق واکسن در دانشگاه واشنگتن می گوید. ”
این تا حدودی به دلیل نگرانی در مورد نوع جدیدی به نام B.1.351 است که به طور گسترده در آفریقای جنوبی در حال انتشار است. این گونه دارای 10 جهش در پروتئین سنبله ویروس است ، هدف همه برنامه های پیشرو واکسن. سویه P.1 که در برزیل در گردش است جهش های نگران کننده ای دارد.
B.1.351 قبلاً مقاومت نسبی در برابر واکسن Moderna نشان داده است ، و این نشان می دهد که این واکسن ممکن است در پیشگیری از بیماریهای خفیف ناشی از این گونه م lessثرتر نباشد. نتایج بالینی اولیه برنامه های واکسن توسط Johnson & Johnson ، AstraZeneca و Novavax همچنین نگرانی هایی را ایجاد کرده است که واکسن ها در برابر B.1.351 یا انواع دیگر با جهش های مشابه به خوبی عمل نمی کنند.
کیفیت این یافته ها هنوز در هوا است: برخی از کارهای آزمایشگاهی در ظروف پتری منتشر شده است ، اما هیچ نتیجه ای از آزمایشات در افراد در مجلات پزشکی منتشر نشده است.
تحقیقات واکسن به تازگی آغاز شده است یک کارمند بهداشت در ماه ژانویه در تل آویو واکسن را اداره می کند. برایان وارد ، افسر پزشکی توسعه دهنده واکسن ، مدیکاگو ، گفت: حتی اگر واکسن ها در برابر برخی از گونه های جدید کروناویروس به خوبی عمل نکنند ، این بدان معنا نیست که این واکسن ها بی فایده هستند. خودی.
واکسن ها بهترین سلاح بشری در برابر ویروس کرونا هستند – و در حال حاضر در تلاش هستند تا از آن جلوتر باشند.
Moderna و Novavax در حال برنامه ریزی برای شلیک های تقویت کننده هستند که برای محافظت در برابر فشار B.1.351 طراحی شده اند. Pfizer و J&J در حال نظارت بر همه گیری هستند تا گونه های مناسب را برای هدف بعدی انتخاب کنند.
بیشتر بخوانید: توسعه دهندگان برتر واکسن در حال ارتقاء عکس های COVID-19 هستند زیرا جهش ها پیشرفت ما را در مهار همه گیری تهدید می کند
در مجموع ، به نظر می رسد که آسیب پذیرترین افراد در کشورهای ثروتمند حداقل یک ضربه تقویت کننده دریافت کنند. Geoffrey Porges ، تحلیلگر بیوتکنولوژی SVB Leerink ، شرکت ها نگفته اند که چه زمانی ممکن است عکس های تقویت کننده آماده شوند ، اما اگر نوع B.1.351 به سرعت در ایالات متحده و جاهای دیگر گسترش یابد ، می تواند به زودی در اواخر بهار یا اوایل تابستان منتشر شود. ، پیش بینی شده است.
واکسن های نسل بعدی در ده ها شرکت دارویی در حال کار است. هدف برخی از اینها خنثی کردن انواع مختلف ویروس کرونا است ، در حالی که برنامه های دیگر در حال توسعه واکسن ترکیبی برای محافظت در برابر آنفولانزا و COVID-19 هستند.
آیا ویروس از سویه های اصلی دور می شود؟ یک افسر پلیس فدرال در فرودگاه فرانکفورت آلمان در حال بررسی سند فرود مسافری از پراگ است. بوریس روسلر/اتحاد تصویر از طریق Getty Images ممکن است انواع قوی تر و عفونی بتوانند نسخه های قدیمی این ویروس را از بین ببرند و مبارزه با همه گیری را سخت تر کند. کارشناسان ویروس در ایالات متحده در حال حاضر پیش بینی می کنند که نوع سریع انتشار B.1.1.7 ، که برای اولین بار در انگلستان کشف شد ، تا مارس امسال به نوع غالب در آمریکا تبدیل شود.
اما غیرممکن است بتوان پیش بینی کرد که ویروس در آینده چه تغییراتی را تجربه خواهد کرد یا واقعاً برای ما چه معنایی خواهد داشت. به هر حال ، همه جهش ها ویروس ها را خطرناک تر نمی کنند.
دکتر کودی مایسنر ، متخصص ویروس های تنفسی در مرکز پزشکی تافتز می گوید: “شاید ویروس تغییر کند و کمتر مسری شود.” “شاید شروع به ایجاد بیماریهای شدیدتر کند ، زیرا ، به یاد داشته باشید ، یک ویروس نمی خواهد میزبان خود را بکشد.”
احتمال دیگر این است که انواع موجود ممکن است به همان اندازه که ممکن است نگران کننده باشد. برخی از ویروس شناسان معتقدند که ویروس ، پس از آلوده شدن صدها میلیون نفر ، در حال حاضر به سطح بالایی از آمادگی جسمانی رسیده است ، به این معنی که بیشتر توسعه نخواهد یافت.
یک چیز مسلم است: بهترین دفاع در برابر انواع جدید ، توقف انتقال از فردی به فرد دیگر است. واکسیناسیون های گسترده تر می تواند به شما کمک کند.
اگر ما کل جهان را واکسینه نکنیم ، افراد واکسینه نشده به گردش ویروس ادامه می دهند – و ویروس نیز به نوبه خود بر اساس شرایط خود تغییر خواهد کرد.
آیا بهبودی از COVID-19 به اندازه کافی برای مصونیت از انواع جدید است؟ یک کارگر پزشکی در اکتبر در محل آزمایش پاپ آپ در نیویورک دانش آموزی را برای COVID-19 آزمایش می کند. آنجلا ویس/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ یکی دیگر از سوالات نگران کننده مربوط به دفاع طبیعی بدن در برابر ویروس کرونا است. محققان در حال بررسی این هستند که این حفاظت چقدر طول می کشد و آیا افرادی که یک بار آلوده شده اند می توانند در برابر انواع مختلف عفونت ها آسیب پذیر باشند.
محققان دریافته اند که آنتی بادی های کروناویروس – پروتئین های خونی که بدن را از عفونت های بعدی محافظت می کند – ظرف چند ماه محو می شوند. سایر لایه های ایمنی ممکن است دوام بیشتری داشته باشند و از افراد در برابر انواع جدید محافظت کنند.
گلبولهای سفید خون معروف به سلولهای T و سلولهای B نیز مهاجمان خارجی را اغلب به مدت طولانی تری نسبت به آنتی بادی ها به خاطر می آورند. یک مطالعه اخیر نشان داد افرادی که مبتلا به COVID-19 بوده اند حداقل هشت ماه از ایمنی سلول T و سلول B برخوردار بوده اند. مطالعه SARS ، که ناشی از ویروس کرونا مشابه است ، نشان داد افرادی که بهبود یافته اند 17 سال پس از عفونت از سلول T محافظت کرده اند.
محققان انتظار دارند که بر اساس رفتار دیگر کروناویروس های انسانی ، بار دوم عفونت ها خفیف تر شوند. اما یک فرد آلوده مجدداً می تواند ویروس را منتقل کند.
انواع جدید این موضوع را پیچیده تر می کند ، زیرا اکثر مطالعات ایمنی کوروناویروس گونه هایی مانند B.1.351 را در نظر نگرفته اند. یک مطالعه اخیر نشان داد که عفونت B.1.351 به همان اندازه در افرادی که از COVID-19 بهبود یافته بودند رایج بود.
در بدترین حالت ، سیستم ایمنی افرادی که مبتلا به COVID-19 بوده اند ، به هیچ وجه انواع جدید را تشخیص نمی دهند. به عنوان مثال ، مطالعه ای که در ماه اکتبر در The Lancet منتشر شد ، یک مرد 25 ساله را شناسایی کرد که در ماه ژوئن مجدداً با یک نوع جدید آلوده شد که علائم شدیدتری نسبت به اولین بیماری او در آوریل داشت.
جنی لاوین ، محقق پسادکتری در دانشگاه اموری ، گفت که هنوز فکر می کند واکسن های پیشرو کرونا محافظت می کند.
اسمیت در مورد ویروس های دیگر مانند واریسلا زوستر (ویروس آبله مرغان) می گوید ، واکسن ها گاهی حتی بهتر از ایمنی طبیعی هستند. وی گفت افرادی که در دوران کودکی واکسن آبله مرغان را دریافت می کنند در بزرگسالی 20 برابر کمتر در معرض ابتلا به زونا قرار می گیرند.
این احتمال وجود دارد که افرادی که علیه کووید -19 واکسینه شده اند بهتر از افرادی که قبلاً آلوده شده بودند در برابر این ویروس محافظت شوند.
اقدامات احتیاطی اولیه COVID-19 هنوز اهمیت دارد ، شاید هم اکنون بیش از هر زمان دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی واکسن های کروناویروس Pfizer-BioNTech را در پورتلند ، اورگن در ماه دسامبر دریافت کنند. پائولا برونشتاین/گتی ایماژ ما دقیقاً نمی دانیم که چرا و چگونه انواع جدید به این خوبی گسترش می یابد ، بنابراین اطمینان از این که مردم از ماسک استفاده می کنند ، فاصله می گیرند و دست های خود را می شویند مانند همیشه مهم است.
درمان COVID-19-به ویژه در مراحل اولیه و خفیف آن-مبهم است. این ممکن است برای مدتی باقی بماند. ما هنوز درمانهای خوبی برای بیماریهای ناشی از بسیاری از ویروسهای دیگر از جمله فلج اطفال ، سرخک ، اوریون و سرخجه نداریم. در عوض ، ما برای جلوگیری از واکسیناسیون تکیه می کنیم.
مایسنر گفت: “این ویروس چیزی است که ما یاد می گیریم با آن زندگی کنیم ، درست مانند آنفولانزا.”
“آنچه ما واقعاً می خواهیم انجام دهیم این است که بستری شدن در بیمارستان ها را متوقف کنیم ، مرگ ها را متوقف کنیم.”
دکتر کاترین شوستر-بروس گزارش تهیه کرد.
در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدونا برای همیشه باقی خواهد ماند. برای عادی جدید آماده شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.