قطر با هدف ساخت بخش ورزشی 20 میلیارد دلاری جلوتر از جام جهانی


قطر با هدف ساخت بخش ورزشی 20 میلیارد دلاری جلوتر از جام جهانی
یوسف الجیدا، مدیر عامل شرکت QFC در رویدادی برای اعلام این استراتژی گفت: مرکز مالی قطر (QFC) – که مجوز شرکت های خارجی، بیشتر در بخش مالی، برای معاف کردن آنها از قوانین مالکیت محلی را صادر می کند- با هدف مجوز حدود 150 شرکت ورزشی تا سال 2022، از جمله حدود 25 شرکت در سال جاری، یوسف الجیدا، مدیر عامل QFC در رویدادی برای اعلام این استراتژی گفت. اون هيچ اسمي نداد .
وی گفت: درایو جذب چند ملیتی های مرتبط با ورزش و تسهیل تجاری سازی خدمات مرتبط با ورزش در این ایالت بخشی از طرح های تبدیل شدن به یک قطب منطقه ای برای رویدادهای ورزشی در دور دوم میزبانی قطر از جام جهانی فوتبال 2022 است.
در این ماه فیفا سرمایه گذاری مشترکی را در قطر برای کمک به اجرای این تورنمنت تأسیس کرد.
جایدا گفت: بسیاری از زنجیره ارزش در حالی به قطر نقل مکان می کنند که ما برای جام جهانی 2022 صحبت می کنیم.
قطر امسال مسابقات جهانی دو و میدانی را به صحنه خواهد برد که یک دوسالانه حتی توسط انجمن بین المللی فدراسیون های دو و میدانی سازماندهی شده است.
وی تصریح کرد: ما به شرکت های خدمات ورزشی، شرکت های حقوقی، آموزش و پرورش، لباس ورزشی و تجهیزات نگاه می کنیم… این یک خوشه دقیق از شرکت های ورزشی پذیرایی به سال 2022 است،” Jaida گفت.
سال گذشته QFC برنامه هایی را برای مشوق های جدید مانند فضای اداری آزاد و سرمایه دانه برای رقابت با دبی همسایه اعلام کرد.
جایدا گفت QFC همچنین با هدف جذب شرکت ها در زمینه هایی مانند امور مالی اسلامی، فینتک و رسانه ها به عنوان بخشی از طرح های جذب ۱۰ شرکت در سراسر بخش ها تا زمانی که قطر میزبان جام جهانی است، از حدود ۶۰۰ شرکت در حال حاضر است.
قطر به دنبال جلب سرمایه گذاری خارجی و تنوع بخشیدن به اقتصاد گاز محور خود است اما با تحریم دیپلماتیک و تجاری که در سال ۲۰۱۷ توسط عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر آغاز شد مواجه است. بلوک دوحه را به حمايت از تروريسم متهم می کند که آن را تکذيب می کند.
هیچ رقمی بلافاصله برای ارزش فعلی سرمایه گذاری ورزشی در دسترس نبود.
جایدا گفت قطر همچنین قرار است به عنوان یک قطب جایگزین برای دبی برای بازارهای منطقه ای مانند کویت، عمان، ترکیه و پاکستان خدمت کند، جایی که روابط از زمان شکاف خلیج فارس قوی تر شده است.
وی تصریح کرد: معتقدیم با توجه به وضعیت ژئوپلیتیک برخی روابط بسیار جالب دولت به دولت بین قطر و کشورهای همسایه شکل گرفته است… (و) این می تواند بازارهای هدف برای شرکت های مایل به انجام فعالیت های منطقه ای خارج از QFC است.”

(Reporting by Eric Knecht; ویرایش توسط سوزان فنتون)
ثبت نام برای اطلاعیه ها از خودی! با آنچه می خواهید بدانید به روز بمانید. اشتراک در فشار اطلاعیه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.