یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که همه گیری بیماری روانی زنان و بزرگسالان میانسال را بدتر می کند


یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که همه گیری بیماری روانی زنان و بزرگسالان میانسال را بدتر می کند
ماه هاست که کارشناسان در مورد چشم انداز تهدید کاملاً متفاوتی که توسط ویروس کرونا ایجاد می شود هشدار می دهند: یک بحران سلامت روانی که می تواند کشور را فرا بگیرد.
ریشه نگرانی های آنها در بیش از یک سال انزوای اجتماعی ، اندوه و فقدان و آسیب های اقتصادی و عاطفی ناشی از همه گیری است. یک نظرسنجی جدید که توسط محققان دانشگاه میشیگان انجام شده است ، روشن می کند که کدام گروه ها ممکن است بیشتر در برابر اثرات آسیب پذیر باشند.
چهار گروه – زنان ، افراد 50 تا 64 ساله ، افراد دارای سطح تحصیلات بالاتر و افرادی که از سلامت جسمانی عادی یا ضعیفی برخوردارند – “به احتمال زیاد در نه ماه اول همه گیری از سلامت روانی بدتری برخوردار بوده اند” یا محققان دریافتند که احساس اضطراب یا مشکلات خواب شدید شده اند.
طبق یافته ها ، تقریباً یک پنجم از همه افراد مسن گفتند که احساس می کردند سلامت روانی آنها در طول بحران سلامت بدتر شده است.
مشخص شد که زنان نسبت به مردان این موضوع را با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در میان گذاشته یا داروها را به عنوان یک گزینه درمانی در نظر گرفته اند. این تحقیق با بررسی بیش از 2000 بزرگسال در سراسر ایالات متحده در اواخر ژانویه در نظرسنجی ملی پیر شدن سالمندان سالم انجام شد.
بر اساس یافته های این نظرسنجی ، که در مجله General Internal Medicine منتشر شد ، محققان دانشگاه میشیگان اکنون پیشنهاد می کنند که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بیشتر به افراد مسن نگاه می کنند تا علائم بدتر شدن سلامت روانی را تشخیص دهند. وب سایت دانشگاه
Lauren Gerlach ، پزشک و استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه که نویسنده اصلی مقاله اخیر است ، “ما باید به دنبال اثرات بهداشت روانی همه گیر باشیم و مردم را به منابع درمانی متصل کنیم”. مقاله منتشر شده ، در بیانیه ای اعلام شد.
وی افزود: “سلامت روانی ضعیف می تواند عملکرد ، استقلال و کیفیت زندگی افراد مسن را کاهش دهد اما درمان می تواند به طور قابل توجهی کمک کند.”
نقاط روشن برای گروه های خاصی که در نظرسنجی شرکت کردند وجود داشت. به گفته دانشگاه ، افراد 65 تا 80 ساله کمتر احتمال دارد که از سلامت روانی خود کاسته شوند و به طور کلی ، دو سوم پاسخ دهندگان سلامت روانی خود را “عالی یا بسیار خوب” می دانند.
تقریباً یک سوم افزودند که آنها از زمان شروع همه گیری اقداماتی را برای “بهبود سلامت روانی خود” انجام داده اند ، مانند افزایش ورزش ، رژیم غذایی و مدیتیشن.
علائم هشداردهنده دیگری در حال ظهور است در همین حال ، تحقیقات دیگر به خطرات ناشی از بحران روان رو به رشد ناشی از COVID-19 اشاره کرده اند.
تقریباً 40 درصد از بزرگسالان آمریکایی اظهار داشته اند که علائم یک اضطراب یا اختلال افسردگی را احساس می کنند – حدود چهار برابر بیشتر از کسانی که در سال 2019 قبل از همه گیری مشابه احساس می کردند – بنیاد خانواده قیصر در فوریه گفت.
در اوایل ماه مه 2020 ، سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر را برای “افزایش گسترده شرایط بهداشت روانی در ماه های آینده” به صدا درآورد.
WHO در آن هشدار ، که خواستار افزایش سرمایه گذاری در خدمات بهداشت روانی بود ، گزارش داد که زنان به ویژه در معرض خطر کاهش سلامت روانی هستند ، در حالی که خواسته هایی مانند مراقبت از کودک و مدرسه در خانه را متعادل می کند.
و اینسایدر در ماه ژوئن گزارش داد که متخصصان سلامت روان و مصرف مواد نگران هستند که این سال پر آشوب ممکن است مصرف الکل را در بین جوانان زیر سن تشدید کرده باشد.
در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *