داده های بریتانیا نشان می دهد که افراد واکسینه شده از نوع دلتا می میرند ، اما در تعداد کم و تقریباً همه بالای 50 نفر هستند.


داده های بریتانیا نشان می دهد که افراد واکسینه شده از نوع دلتا می میرند ، اما در تعداد کم و تقریباً همه بالای 50 نفر هستند.
بر اساس اطلاعات عمومی بهداشت انگلستان که روز جمعه منتشر شد ، از کسانی که کاملاً واکسینه شده بودند و نوع دلتا را گرفتند ، 50 نفر فوت کردند.
این رقم تقریباً نیمی از کل 117 مورد مرگ و میر مربوط به نوع در انگلستان را نشان می دهد ، جایی که دلتا در حال حاضر بیشتر موارد را نشان می دهد.
اما کارشناسان می گویند این با توجه به این که مرگ و میر ناشی از گروه های سنی در معرض خطر بیشتر است و بخش کوچکی از 92،029 مورد دلتا مورد تجزیه و تحلیل است ، آنچه ما در مورد اثر واکسن ها می دانیم ، تضعیف نمی کند.
مرگ و میر در میان افرادی که از نوع دلتا در 21 ژوئن استفاده کردند ، طبق گزارش بهداشت عمومی انگلستان. بهداشت عمومی انگلستان هشت نفر زیر 50 سال پس از ابتلا به نوع دلتا جان خود را از دست دادند. هیچ یک به طور کامل واکسینه نشده بود ، در حالی که دو نفر یک دوز واکسن دریافت کرده بودند. تا 21 ژوئن ، 92،029 مورد دلتا توسط بهداشت عمومی انگلستان تأیید شده است ، از این تعداد 117 مورد به مرگ منجر شد.
از این موارد ، 109 مورد در افراد بالای 50 سال بود. مقامات انگلستان تفکیک سن بیشتری ارائه ندادند ، اما مرگ و میر ناشی از کروناویروس به طور نامتناسبی بر افراد مسن تأثیر می گذارد.
صد و هفده مرگ از 92،029 مورد مرگ و میر در حدود 0.13 است.
دیوید اشپیگل هالتر و آنتونی مسترز ، آمارشناسان در مقاله ای که روز یکشنبه در روزنامه Observer منتشر شد ، گفتند: “آیا این بدان معناست که واکسن ها بی اثر هستند؟ به دور از آن.” این همان چیزی است که ما از یک واکسن م effectiveثر اما ناقص انتظار داریم. ”
بخش عمده ای از برنامه واکسیناسیون انگلستان را واکسن های AstraZeneca و Pfizer تشکیل می دهند.
دو دوز از این واکسن ها در برابر ایجاد علائم پس از ابتلا به نوع دلتا بسیار محافظ هستند: 88 for برای واکسن Pfizer و 60 for برای واکسن AstraZeneca ، داده های اولیه بریتانیا نشان می دهد.
اشپیگل هالتر و مسترز گفتند ، اما خطر مرگ ناشی از COVID-19 پس از واکسیناسیون کامل بستگی به سن افراد دارد. هرچه سن فرد بیشتر باشد ، در صورت نفوذ محافظتی که توسط واکسن ها ایجاد می شود ، احتمال مرگ ناشی از عفونت بیشتر است.
آمارشناسان می گویند: “فردی که 80 ساله است و کاملاً واکسینه شده است اساساً خطر یک فرد واکسینه نشده در حدود 50 را می پذیرد – بسیار کمتر ، اما هنوز هیچ چیز نیست ، و بنابراین می توان انتظار مرگ و میر را داشت.”
در مقابل ، اثر واکسن بر بستری شدن در بین همه گروه های سنی مشخص است.
داده ها نشان می دهد که 1320 بیمار به اندازه کافی مریض بودند تا پس از ابتلا به نوع دلتا یک شب را در بیمارستان گذراندند. از این تعداد ، 190 نفر کاملاً واکسینه شده اند – این حدود 14 است. و 831 ، یا 63٪ بسیار بیشتر ، واکسینه نشده بودند.
سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفت کسانی که کاملاً واکسینه شده اند باید به دنبال اقدامات بهداشت عمومی برای جلوگیری از شیوع ویروس مانند استفاده از ماسک ، فاصله گذاری فیزیکی و رعایت بهداشت صحیح دست ها باشند.
دکتر ماریانگلا سیمائو ، دستیار مدیرکل دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی در WHO ، گفت: “مردم نمی توانند احساس امنیت کنند فقط به این دلیل که دو دوز را مصرف کرده اند. آنها هنوز باید از خود محافظت کنند.”
تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس نشان داد که تنها 0.8 درصد از مرگ و میرهای مرتبط با COVID-19 در ایالات متحده در ماه مه ، جایی که نوع دلتا حدود 20 درصد موارد را تشکیل می داد ، در بین افراد واکسینه شده بود.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.