یک نمودار تکان دهنده نشان می دهد که قیمت خودروهای فرسوده در ماه مه یک رکورد دیگر را افزایش می دهد و شکاف های عجیب در بهبود اقتصاد را برجسته می کند.


یک نمودار تکان دهنده نشان می دهد که قیمت خودروهای فرسوده در ماه مه یک رکورد دیگر را افزایش می دهد و شکاف های عجیب در بهبود اقتصاد را برجسته می کند.
اگر در بازار یک ماشین دست دوم هستید ، آماده شوک برچسب باشید. پیش بینی می شود که قیمت ها دوباره در ماه مه افزایش یابد و این رونق احتمالاً عامل اصلی افزایش تورم خواهد بود.
در یادداشت گروهی از محققان UBS به سرپرستی آلن دتمایستر ، افزایش 10.8 درصدی قیمت پیش بینی شده بود. این حتی از رکورد شکنی 10 درصدی آوریل بیشتر است.
نمودار از طریق UBS UBS این خودروهای متعلق به مسافت پیموده شده قابل توجهی به تورم در ایالات متحده می افزایند. پروژه های UBS که شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه مه افزایش “گسترده” دیگری خواهد داشت. به عبارت ساده ، این بدان معناست که همه چیز گرانتر شده است. این به دنبال بالاترین سطح 13 سال در آوریل است. به گفته UBS ، در ماه های آوریل و مه ، این افزایش “به شدت” ناشی از قیمت خودروهای فرسوده است.
خودروهای فرسوده تنها یکی از بی شمار کمبودها در سراسر اقتصاد ایالات متحده هستند ، بخشی از غلتک عجیب کشور در بهبودی. دومینیک رویتر اینسایدر گزارش داد ، کمبود تراشه های رایانه ای باعث خرابی صنعت خودرو شده است و در سال جاری بالغ بر 110 میلیارد دلار هزینه بر آن وارد شده است. این تراشه ها برای همه چیز از موتور خودرو گرفته تا قابلیت بلوتوث استفاده می شوند. این امر باعث کندی تولید خودروهای جدید شده است – درست در زمانی که آمریکایی ها برای خرید آنها دچار مشکل شده اند ، همانطور که کتی کانالس از Insider گزارش داد.
محققان UBS می نویسند: “با فشار بر بازار خودروهای فرسوده ، همراه با بازگشت تقاضا برای سفر ، انتظار می رود در ماه های آینده افزایش بیشتری در این دسته ها ایجاد شود.” آنها همچنین انتظار افزایش قیمت “جامد” برای خودروها و پوشاک جدید را دارند.
کمبود دیگر می تواند مانع بهبود اقتصادی شود. هفته گذشته گزارش مشاغل مه ارائه شد ، که میزان حقوق و دستمزد این ماه را ردیابی می کرد. همانطور که بن وینک از Insider گزارش داد ، این نشانه هایی از شتاب بازار کار را نشان داد ، با کاهش نرخ بیکاری. با این حال ، تعداد حقوق و دستمزد اضافه شده کمتر از انتظار بود.
در یادداشت جداگانه UBS از محققان به سرپرستی اندرو دوبینسکی آمده است که مشاغل به دلیل کمبودها کندتر از حد انتظار رشد می کنند – “تنگناهای موقت عرضه نیروی کار که ناشی از افزایش دستمزد است ، رشد را کند می کند.” به عنوان مثال ، جوانترین کارگران ، که 16 تا 24 ساله هستند ، کاهش یافته اند ، که UBS آنها را به طور بالقوه برای تحصیل حضوری باز می گرداند.
بنابراین چیز دیگری گران تر می شود: مبلغی که کارگران دریافت می کنند. کارفرمایان پول بیشتری برای تلاش برای جلب کارگران به نیروی کار خود اضافه می کنند.
همانطور که محققان UBS می نویسند ، “افزایش سالانه دستمزد اوقات فراغت در حدود 20 درصد در سه ماه گذشته نشان می دهد که بهبود با عرضه نیروی کار متوقف می شود.” UBS گفت که این رشد دستمزد نشان می دهد که مسائل مربوط به عرضه بازار کار موقتی خواهند بود.
اما این فقط مربوط به دستمزد نیست که افراد را از نیروی کار دور نگه دارد. برخی از کارگران بیکار در مورد کار و خواسته های خود تجدید نظر می کنند ، در حالی که برخی دیگر با عدم تطابق نیروی کار دست و پنجه نرم می کنند – مشاغلی که باز هستند لزوماً با مهارت ها یا تجربه قبلی آنها مطابقت ندارد. با وجود همه این موارد ، به نظر نمی رسد که افزایش مزایای بیکاری کارگران را از بازگشت در ماه مه باز داشته است. در 25 ایالت تحت رهبری جمهوریخواهان ، فرمانداران زودتر از موعد مقرر اعلام کرده اند که برای بازگرداندن کارگران به مزایای فدرال پایان می دهند ، اما ، همانطور که آیلت شفی اینسایدر گزارش داد ، آنها بدون در نظر گرفتن بازگشت.
و البته ، هنوز یک بیماری همه گیر ادامه دارد. UBS که در مورد مشارکت نیروی کار در ماه های آینده “خوشبین” است ، می گوید ترس از COVID ممکن است فروکش کند. این یکی از عواملی است که ممکن است مانع بازگشت کارگران مسن شده باشد.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.