مراسم تحلیف جعلی ترامپ در 4 مارس آخرین چشم انداز QAnon بود که شکست خورد. در حال حاضر تاریخ جدیدی برای تداوم بازی های فکری در دست تهیه است.
یکی از مشترکان اواخر پنجشنبه در یک کانال محبوب تلگرام QAnon نوشت: “ناامید نشوید.” “مسابقه هنوز اجرا نشده است و من دلیل دارم که 20 مارس نیز امکان پذیر است.”
دیگری پیام مشابهی خوش بینانه ارسال کرد. آنها نوشتند: “ما هنوز 16 روز فرصت داریم.” “ممکن است اتفاقات زیادی بین زمان حال رخ دهد!”
با گذشت 4 مارس ، تاریخ بسیار مورد انتظار برای پیروان نظریه توطئه QAnon ، برخی از افراد به طور مشخص دچار توهم می شوند. آنها صبح جمعه را به دیگر پیروان خود دعوت کردند تا به آینده نگاه کنند و “ایمان را حفظ کنند”.
شکست QAnon در 4 مارس هنگامی که “طوفان”-وعده دستگیری و اعدام های دسته جمعی در روز تحلیف رئیس جمهور جو بایدن-هیچ نتیجه ای ندارد ، پیروان QAnon در جستجوی تاریخ جدیدی برای تصور مراسم سوگند برای دونالد ترامپ بودند.
4 مارس ، مانند چندین تاریخ بی نتیجه قبل ، متولد یک فانتزی سیاسی پیچیده بود.
مطابق مرکز حقوق فقر جنوبی ، طرفداران QAnon از جنبش مبهم شهروندان وام گرفته اند تا نشان دهند که ترامپ در 4 مارس به قدرت می رسد. ، یک سازمان غیرانتفاعی است که افراط گرایی را ردیابی می کند.
این نظریه ریشه در یک باور عجیب و غریب دارد که همه قوانین پس از متمم 14 متمم ، تصویب شده در 1868 ، نامشروع است. پیروان جنبش بیست متمم متمم ، که روز افتتاحیه را از 4 مارس به 20 ژانویه منتقل کرد ، معتبر نمی دانند.
طرفداران این نظریه توطئه اصرار داشتند که ترامپ جمهوری را که در آن روز بیش از 150 سال از کار افتاده بود باز می گرداند.
تراویس ویو ، متخصص تئوری توطئه و مجری پادکست “QAnon Anonymous” ، قبلاً به اینسایدر گفته بود که این ایده بر اساس “ایمان کور” است که ترامپ می تواند “همه چیز را درست کند”.
کارشناسان می گویند جنبش نظریه توطئه همچنان به ایجاد تاریخ های جدیدی برای پیش بینی خود ادامه می دهد ، در غیر این صورت سالهای اعتقاد آنها بیهوده نخواهد بود.
نیک بچوویچ ، ویراستار مشارکت کننده در وب سایت بررسی حقایق منطقی که در مورد اطلاعات غلط و اطلاعات غلط تحقیق می کند ، به اینسایدر گفت: “واقعیت واقعا مهم نیست.” “آیا QAnon می تواند از ناامیدی بزرگ دیگری جان سالم به در ببرد ، هیچ س questionالی وجود ندارد – می تواند.”
قبل از 4 مارس ، تقویم پیروان QAnon با تاریخهایی مشخص شد که به عنوان لحظات حساب مورد استقبال قرار گرفته بود اما اتفاق نیفتاد.
در سال 2017 ، اولین “قطره Q” – پیامهای رمزآلود از شخصیت ناشناس “Q” در پشت جنبش – ادعا کرد که هیلاری کلینتون ، وزیر امور خارجه سابق به زودی بر اساس یک ادعای بی اساس مبنی بر دست داشتن در قاچاق جنسی کودکان دستگیر خواهد شد. به البته این هرگز اتفاق نیفتاد ، اما نظریه توطئه QAnon متولد شد.
طرفداران نظریه توطئه مشتاقانه منتظر انتشار گزارش مولر در سال 2019 بودند و انتظار داشتند یافته های آن منجر به دستگیری و احتمالاً اعدام رهبران دموکرات شود. بار دیگر ، م believersمنان QAnon ناامید شدند.
سپس ، برای آشتی دادن باور خود مبنی بر باقی ماندن ترامپ در ریاست جمهوری ، آنها معتقد بودند که 6 ژانویه ، تاریخ قیام مرگبار در کنگره آمریکا ، پیش زمینه ای برای “طوفان” است ، یک رویداد خشونت آمیز که منجر به اعدام می شود. از نخبگان کودک آزاری
تیر دروازه به 20 ژانویه منتقل شد ، زمانی که ترامپ قدرت را به دست می گرفت قبل از اینکه بایدن سوگند یاد کند.
رئیس جمهور دونالد ترامپ و ملانیا ترامپ بانوی اول در 20 ژانویه از ایر فورس وان در پالم بیچ فلوریدا خارج می شوند. نوآم گالایی / مشارکت کننده / گتی ایماژ اما ترامپ در 20 ژانویه دوباره تحلیف نشد. وی واشنگتن دی سی را ترک کرد و به فلوریدا رفت. برخی از م believersمنان QAnon گیج و مبهوت مانده بودند.
ژیمناستیک ذهنی آغاز شد. برخی از تأثیرگذاران QAnon استدلال کردند که مراسم تحلیف بایدن در استودیوی هالیوود اتفاق افتاده است و بنابراین معتبر نیست. برخی دیگر ادعا کردند که ترامپ در نشانی نهایی خود سیگنال هایی ارسال کرده است که نشان می دهد او در مقام خود باقی خواهد ماند. این تأثیرگذاران این ایده را به پیروان خود تبلیغ کردند که به نوعی نظریه آنها هنوز به پایان نرسیده است.
مایکل بارکون ، استاد برجسته علوم سیاسی در دانشگاه سیراکوز ، به اینسایدر گفت: “QAnon با یک وضعیت ناهماهنگی شناختی بسیار مشکل روبرو است.”
برخی از م believersمنان از شکست ها خسته می شوند. چندین صدای بلند QAnon نظریه توطئه 4 مارس را رد کردند. بکوویچ به اینسایدر گفت ، این افراد تأثیرگذار به احتمال زیاد تلاش کرده اند تا پیروان خود را با نظریه توطئه QAnon علی رغم ناامیدی های بی شمار همراه نگه دارند.
پستی در روز چهارشنبه در یک کانال تلگرامی QAnon با نزدیک به 200،000 مشترک ، طرح را “BS” نامید – اگرچه همان صفحه به پیروان خود گفته بود که “جمهوری جدید” در 4 مارس آغاز می شود.
یکی دیگر از نظریه پردازان بزرگ توطئه صبح چهارشنبه به 71000 مشترک خود گفت که “قطره Q” حاوی این نکته است که نظریه توطئه 4 مارس یک پرچم دروغین است. این پست می گوید: “4 مارس یک تله است.”
طرفداران QAnon در یک کانال تلگرامی پس از تحلیف بایدن سردرگمی خود را ابراز کردند. Backovic گفت ، هر زمان که پیشگویی های QAnon نادرست ثابت شود ، جنبش حمایت خود را از دست می دهد.
در روزهای پس از مراسم تحلیف بایدن ، بسیاری از م believersمنان QAnon تمایل به خروج از جنبش را داشتند و از دروغ هایی که به آنها گفته شده بود خسته شده بودند. حتی ران واتکینز ، که زمانی منبع اصلی QAnon برای اطلاعات غلط در مورد تقلب در رای دهندگان بود ، بعد از ظهر 20 ژانویه به 134000 مشترکین تلگرام خود گفت: “اکنون ما باید چانه های خود را بالا نگه داریم و به بهترین شکل ممکن به زندگی خود بازگردیم.”
Backovic گفت: تأثیرگذاران QAnon که 4 مارس را “پرچم دروغین” می نامند ، همچنین به گردن دیگران می اندازد در صورت خراب شدن اوضاع ، مانند روز 6 ژانویه.
پس از قیام کنگره ، طرفداران QAnon و دیگر حامیان ترامپ-و چندین جمهوری خواه در کنگره-ادعای دروغی را مبنی بر اینکه آنتیفا ، جنبش ضد فاشیستی ، آن را به راه انداخته بود ، پخش کردند.
کریستوفر ری ، رئیس FBI روز سه شنبه در کنگره گفت هیچ مدرکی مبنی بر دست داشتن آنتیفا در این شورش وجود ندارد.
QAnon خود را با سایر نظریه های توطئه سازگار کرده و وارد فضاهای معمولی شده است. در بهار گذشته ، جنبش متمرکز بر قاچاق انسان متمرکز شد و “نجات کودکان” را به فریاد جدید جنگ تبدیل کرد. QAnon از رسانه های اجتماعی اصلی ، از جمله اینستاگرام ، که در آن افراد تأثیرگذار در سبک زندگی نظریه توطئه را گسترش می دهند ، استفاده کرد.
و پاییز گذشته ، افراط گرایان QAnon با دیگر گروه های راست گرا در اعتراض به پیروزی بایدن در انتخابات به عنوان بخشی از جنبش “جلوگیری از سرقت” ، که منجر به شورش کنگره شد ، اعتراض کردند.
نیروهای گارد ملی روز پنجشنبه در خارج از کنگره آمریکا. بعد از اینکه در 4 مارس هیچ اتفاقی نیفتاد ، م believersمنان باز هم منتظر هستند.
برخی از تأثیرگذاران QAnon پیشنهاد کرده اند که 20 مارس زمانی است که ترامپ کنترل را به دست می گیرد. به نظر می رسد این یک تفسیر نادرست از قانون افزایش گذار ریاست جمهوری در سال 2019 است ، که خدمات 60 تا 60 روز پس از افتتاحیه را به دولت منتقل می کند.
این ادعا ، که ابتدا در یک کانال محبوب تلگرام QAnon مطرح شد ، به نظر می رسد که در آفلاین نیز طرفداران خود را به دست آورده است. یکی از حامیان QAnon در آخر هفته به دیو وایگل از واشنگتن پست گفت که معتقد است ترامپ همچنان فرماندهی ارتش را بر عهده دارد و در 20 مارس برکنار می شود.
—دیو وایگل (daveweigel) 28 فوریه 2021 برخی از پیروان نظریه توطئه تمایلی ندارند که تمام وزن خود را پشت یک تاریخ خاص بگذارند.
در یک پیام پیام دیگر در تلگرام برای معتقدان QAnon ، یک پست افراد را تشویق کرد که در مورد طرح Q فکر باز کنند. در این پست آمده است: “تاریخ های مربوط به اواخر مارس ، آوریل ، مه و تاریخ های بیشتری در پاییز مشخص شده است.” “در حالی که ما می توانیم حدس و گمان کنیم و امیدوار باشیم ، تاریخ خاصی مشخص نشده است … در تاریخ ها گیر نکنید ، ببینید چه اتفاقی می افتد.”
برخی دیگر به سادگی در انتظار پیروزی چشمگیر ترامپ در سال 2024 هستند.
بارکون در گفت وگو با اینسایدر گفت: “این که آیا این تاریخ در ماه مارس است یا در نهایت این دومین دوره ترامپ پس از انتخابات در 2024 خواهد بود ،” برخی توضیحات بیشتر و مجموعه ای دیگر از تاریخ ها وجود خواهد داشت. ”
چرخه ادامه دارد.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدمراسم تحلیف جعلی ترامپ در 4 مارس آخرین چشم انداز QAnon بود که شکست خورد. در حال حاضر تاریخ جدیدی برای تداوم بازی های فکری در دست تهیه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.