3 نمودار نشان می دهد که خرید خودرو در حال حاضر چقدر بیهوده گران است


3 نمودار نشان می دهد که خرید خودرو در حال حاضر چقدر بیهوده گران است
چندی پیش ، شما می توانید یک ماشین فرسوده اما مناسب را با چیزی حدود 5000 دلار بردارید و به جاده بروید.
آن روزها ممکن است مدتها گذشته باشد.
به گفته کارشناسان ، قیمت خودروهای فرسوده به بالاترین حد خود رسیده است و قیمتهای متورم شده ممکن است حداقل تا سال آینده باقی بماند.
مقصر اصلی همه این موارد کمبود ویرانگر ریز تراشه است که تولید خودروهای جدید در سراسر جهان را با مشکل مواجه کرده و خریداران را به بازارهای دست دوم هجوم آورده است.
بر اساس گزارش Cox Automotive ، موجودی خودروهای جدید در ماه ژوئن تنها به 46 درصد از سطح 2019 کاهش یافت. کاهش موجودی و تقاضای مداوم برای خودروهای جدید قیمت قطعات نمایندگی ها را به سمت بالا کشانده است.
کارشناسان به اینسایدر می گویند افرادی که خارج از بازار جدید قیمت گذاری شده اند یا به دلیل عرضه پایین نمی توانند آنچه را که بدنبال آن هستند پیدا کنند ، اکنون به دنبال خرید دست دوم هستند.
شرکت های اجاره خودرو که معمولاً اتومبیل های جدید را به صورت عمده خریداری می کنند ، اقدام به ذخیره خودروهای فرسوده کرده اند-و آنها را با همان نرخ قبلی تحویل نمی دهند ، که بر عرضه و جریان خودروهای سبک استفاده می شود.
همه اینها تقاضا برای خودروهای دست دوم را افزایش داده و عرضه آنها را کاهش داده و قیمت ها را بیشتر و بیشتر کرده است. بر اساس داده های ارائه شده توسط Insmider توسط شرکت تحقیقاتی خودروسازی Edmunds ، بهای متوسط ​​برای یک ماشین استفاده شده بین فوریه 2020 و ژوئن 2021 تقریباً 6000 دلار افزایش یافته است.
اگر فکر می کنید با نگاه کردن به مدل های قدیمی می توانید معامله خوبی را به دست آورید ، خوش شانس نیستید. حتی خودروهای پنج ، هفت و نه ساله هم اکنون هزاران دلار بیشتر از اوایل سال 2020 قیمت دارند.
بخشی از مشکل این است که مردم مانند گذشته خودروهای قدیمی خود را معامله نمی کنند ، زیرا نمی توانند به راحتی آنها را با ماشین جدید جایگزین کنند. به گفته شرکت تحقیقاتی IHS Markit ، میانگین سن یک خودرو در جاده ها در ایالات متحده در سال 2021 به 12 سال رسید.
از نظر روشن ، برخی از کارشناسان معتقدند بازار خودروهای دست دوم به اوج خود رسیده است و قیمت ها در ماه های آینده شروع به کاهش می کند. با این وجود ، کمبود تراشه در قلب همه این موارد می تواند تا سال 2023 ادامه یابد.
آیا شما فروشنده خودرو ، مالک یا فروشنده خصوصی هستید و داستانی در مورد نحوه خرید و فروش خودرو در حال حاضر دارید؟ آیا فروشنده ای پیشنهاد خرید ماشین دست دوم یا اجاره ای شما را داده است؟ با این خبرنگار در آدرس tlevin@insider.com تماس بگیرید
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.