در اولین سفرم با یک ماشین برقی تقریباً شارژم تم


در اولین سفرم با یک ماشین برقی تقریباً شارژم تمام شد – اما هنوز هم آن را خریداری نکردم
تصورات اولیه ممکن است دشوار باشد.
اما یک سفر جاده ای اعصاب خردکن با یک ماشین برقی کافی نیست که من را از کنار گذاشتن سوخت های فسیلی روزی دور کند.
داستان کوتاه: رانندگی از نیویورک به ورمونت در فورد موستانگ ماچ-فورد 2021 با چند ساعت وحشت به پایان رسید زیرا سطح باتری خودرو بسیار سریعتر از آنچه انتظار می رفت کاهش یافت-همه بدون ایستگاه شارژ در نزدیکی.
اما سرانجام موفق شدم وصل کنم و شارژ کنم. و هنگامی که Mach-E به عادات و محیط رانندگی من عادت کرد ، برآورد برد آن فوق العاده بود. بیش از صدها مایل رانندگی در بقیه آخر هفته ، هرگز همان باتری ناشی از اضطراب را که در اولین رانندگی به سمت شمال گذراندم تجربه نکردم.
بیشتر بخوانید: اولین سفر جاده ای من با ماشین برقی تقریباً یک فاجعه بزرگ بود
کل تجربه ، استرس زا بود ، من را از مالکیت EV دور نمی کند.
این طبیعت بشر است که برای کمترین نتیجه ممکن برنامه ریزی کند. این ممکن است توضیح دهد که چرا بسیاری از مردم وانت خریداری می کنند – زیرا ممکن است روزی نیاز به حمل و نقل بسیاری از وسایل یا کشیدن چیزی داشته باشند.
اما واقعیت امر این است که اکثر سفرهای اتومبیل نسبتاً کوتاه هستند – در محدوده قابلیت های یک EV با برد مناسب. شارژرها تقریباً به اندازه پمپ بنزین ها فراوان نیستند ، بنابراین مطمئناً سفر طولانی با یک ماشین برقی می تواند دلهره آور باشد. اما واقعاً چند وقت است که واقعاً قصد دارم یک رانندگی شش ساعته و 300 مایلی داشته باشم؟ نه آن همه اوقات.
تا زمانی که یک شارژر سریع DC در مسیر شما وجود داشته باشد ، سوخت گیری زمان زیادی را به یک سفر طولانی اضافه نمی کند. سفر بین نیویورک و ورمونت به معنای توقف شارژ حدود 30 دقیقه در هر راه بود – واقعاً دردسری نیست زیرا احتمالاً تقریباً آنقدر زمان صرف گاز و تنقلات می کنم.
فورد موستانگ ماخ-ای 2021 تیم لوین/اینسایدر من قبلاً هرگز یک EV را شارژ نکرده بودم ، من از اینکه چگونه Mach-E می تواند به سرعت در هنگام شارژ شدن به شارژر پرقدرت انرژی خود را بازیابی کند ، خوشحال شدم. شارژ از 20 تا 80 درصد باتری ممکن است 40 دقیقه یا کمتر طول بکشد-اما معمولاً نیازی نیست که مدت زیادی منتظر بمانید تا در راه باشید.
اگر می دانید چگونه آنها را پیدا کنید ، شارژرهای زیادی وجود دارد. دوشاخه ها در شمال شرقی فراوان هستند ، اما باید در یافتن آنها عمدی عمل کنید. اگر تنها با یک ایده شل از محل شارژ خارج شوید ، مطمئناً اوقات بدی خواهید داشت.
اما اگر به جای آن در Google Maps به دنبال شارژرهای سریع در مسیر خود بگردید ، پیدا کردن مکانی برای اتصال به این سختی نیست ، من متوجه شدم. بهتر از آن ، خدمات اختصاصی برای دارندگان EV برای جستجوی چندین شبکه شارژ و ترسیم سریعترین مسیر به مقصد ، از جمله شارژرها ، وجود دارد.
فورد چنین پیشنهادی برای خود دارد به نام FordPass ، که این حدس را از یافتن شارژرهای نزدیک در هفته من با Mach-E دور کرد.
شارژ مجدد یک باتری نیاز به برنامه ریزی بیشتری نسبت به پر کردن گاز دارد. اما این فقط معامله ای است که هنگام خرید یک خودروی برقی ثبت نام می کنید.
ماشین های برقی سریع و سرگرم کننده هستند علاوه بر این ، این دستگاه با هر سرعتی بی صدا زمزمه می کند ، که باعث می شود رانندگی طولانی مدت به طرز شگفت انگیزی آرامش بخش باشد.
علاوه بر این ، خودروهای برقی می توانند راحتی را در اختیار خودروهای معمولی قرار دهند. به عنوان مثال ، قسمت ماشین Mach-E-واقع در جایی که موتور معمولاً در آن قرار داشت-مکانی مناسب برای وسایل کثیفی است که نمی خواهید در کابین داشته باشید.
همه اینها بدان معناست که خودروهای مجهز به باتری مزایای زیادی نسبت به خودروهای بنزینی دارند که هیچ ارتباطی با محیط ندارند. عامل سرگرم کننده و کاربردی بودن آنها به تنهایی می تواند باعث شود که من نتوانم از مشکلات مربوط به شارژ غافل شوم و از سوخت های فسیلی جلوگیری کنم.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اعلان های فشار مشترک شویدام شد – اما هنوز هم آن را خریداری نکردم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *